Що робити, якщо побачив жебрака з дитиною?

З огляду на свій досвід, вирішив зробити інструкцію, як треба реагувати і які правильні дії потрібно робити, щоб убезпечити дитину.

У ЧОМУ СУТЬ ПРОБЛЕМИ ЖЕБРАЦТВА З ДИТИНОЮ?
1. Жебрацтво в Україні саме по собі не є злочином. ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ - КОЛИ до цього ЗАЛУЧАЮТЬСЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ДЕТЕЙ!!!
2. ЗДОРОВ'Ю ДИТИНИ МОЖЕ ЗАГРОЖУВАТИ НЕБЕЗПЕКА! Жебрацтво – це тривалий процес, а дитину посадити, щоб віна мовчала 5-8 годин практично неможливо. Тому дитину можуть накачати наркотиками, снодійним або чимось ще, щоб її заспокоїти.
3. ДИТИНУ, яку використовують в цілях жебрацтва – МОГЛИ ВИКРАСТИ! В Україні щорічно зникає понад 5000 дітей! Для цих людей діти – це лише інструмент, і в підсумку вони можуть просто позбутися цієї дитини.

ВАШЕ БАЙДУЖНІСТЬ МОЖЕ СТАТИ ФАТАЛЬНОЮ ДЛЯ ДИТИНИ, ЯКУ ВИКОРИСТОВУЮТЬ З МЕТОЮ ЖЕБРАЦТВА.

☝️ АЛГОРИТМ ДІЙ:
1. НЕ ПЕРЕЕОЦІНЮЙТЕ СВОЇ МОЖЛИВОСТІ! Як правило ці аферисти не працюють одні. Тому не варто самостійно намагатися затримати людину з дитиною, якщо, звичайно, немає прямої загрози життю і здоров'ю дитини.
2. ВІДРАЗУ ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ПОЛІЦІЇ, для затримання людини з дитиною. Очікування патруля може тривати до 45 хвилин. Якщо ви побачили людину, що просить гроші з дитиною в метро, відразу зверніться до співробітника станції, щоб ті покликали поліцейського. Якщо ви викликали поліцію, то не наближаючись слідуйте за цією людиною, щоб можна було зорієнтувати поліцейських.
3. СУПРОВОДЖУЙТЕ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ДЛЯ ЗАТРИМАННЯ АФЕРИСТІВ З ДИТИНОЮ і дайте поліцейському зрозуміти, що ви будете фіксувати все, що відбувається з метою дотримання прав дитини. Для поліції подібні випадки – це головняк, який їм не потрібен. І вони з задоволенням просто проженуть жебрака з дитиною зі своєї території. ВАША ПРИСУТНІСТЬ БУДЕ СТИМУЛЮВАТИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ВИКОНУВАТИ СВОЇ ПРЯМІ ОБОВ'ЯЗКИ.
4. ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ПОВИНЕН ПЕРЕВІРИТИ ДОКУМЕНТИ ЛЮДИНИ І ДИТИНИ, для підтвердження того, що це рідна дитина. Ксерокопії документів не є документами, які підтверджують будь-що! Вимагайте від поліцейського затримання та складання адміністративного протоколу!
5. ПРОЙДІТЬ ЗА ПОЛІЦЕЙСЬКИМ І ЗАТРИМАНИМ, для написання заяви і надання свідчень. Готуйтеся, що на це все вам знадобиться від 2 до 4 годин. ОДНАК, ПОВТОРЮСЯ, ЩО НА КОНУ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я НІ В ЧОМУ НЕПОВИННОЇ ДИТИНИ!
6. ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ПОВИНЕН ВИКЛИКАТИ ІНСПЕКТОРА У СПРАВАХ НЕПОВНОЛІТНІХ. У Києві мають викликати патрульну машину і відвести до спеціального відділу для встановлення всіх деталей. По інших регіонах, якщо немає інспекторів у справах неповнолітніх, поліцейський як мінімум повинен:
■ взяти пояснення у людини, яка займається жебрацтвом;
■ зафіксувати ваші свідчення;
■ визначити родинні зв’язки між дорослим і дитиною;
■ скласти адмін.протокол;
■ викликати швидку допомогу для обстеження дитини!

☝️ Якщо доведено родинний зв'язок між дорослого і дитини:
✅ На дорослого повинні скласти адмін протокол;
✅ Для дитини зобов'язані викликати швидку, щоб переконатися, що зі здоров'ям дитини все добре і віна не перебуває ні під якими препаратами;
✅ Швидка також повинна перевірити дорослого чи не знаходяться він чи вона під впливом наркотичних засобів, що загрожує життю дитини.

☝️ Якщо родинний зв'язок не доведено:
❎ Повинно бути відкрито кримінальне провадження!
❎ Дорослий повинен бути затриманий!
❎ Дитина повинна бути вилучена!

☝️ ЗАКОНОДАВЧА БАЗА:
НАША ДЕРЖАВА РОБИТЬ ДУЖЕ МАЛО ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ЗАЛУЧЕННЯ ДІТЕЙ ДО ЖЕБРАЦТВА! Але, ці закони допоможуть Вам дати зрозуміти, тим же поліцейським, що ви знаєте закони і так просто не дасте спустіти цю ситуацію.
? ст. 184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей»

? ст. 150-1 ч.1 і ч.2 Кримінального кодексу України – «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом».

В Україні кримінальне покарання можливо, якщо людина була затримана по залученню дітей до жебракування 3 рази протягом 1 календарного року. Потім буде підніматися питання про позбавлення батьківських прав та кримінальна відповідальність для дорослого. Дорослій людині, якому вручили адмінпротоколи в перший раз, покарання штрафом в 850-1700 грн, а тих, хто отримав їх повторно - в 1700-5100 грн.

ОТЖЕ:
❗️ Ніколи не давайте гроші жебракам!!!
❗️ Залучати дітей до жебракування можуть не тільки цигани, але реальна загроза життю і здоров'ю дитини існує в будь-якому випадку, незалежно за тим, хто стоїть за цим!!!
❗️ Не будьте байдужими, від цього може залежати життя іншої людини!!!